Slivková debata č.1

marca 01, 2016
Meno: Martina
Znamenie zverokruhu: Panna
Obľúbená farba: Černá,šedá, růžová
Najobľúbenejšie slovné spojenie : V poslední době je to to věta: “Edgare tohle nedělej!” :D
Sukňa alebo nohavice: Chtěla bych být ta co nosí sukni, ale jsem ta co nosí víc kalhoty
Zima alebo leto: Léto v zimě, v zimě léto
Najobľúbenejšie jedlo: Vepřo knedlo zelo od mého tatínka
Slivky alebo čerešne? ( rozmysli si čo odpovieš :-D ) :  (smiech).. ani jedno. Nejím ani jedno- kvůli červům...mám takovou podivnou červofobii
Aká penička ti rozveselí deň? : I'd Rather Dance With You Kings Of ConvenienceMartinka, krásne, milé žieňa z Kroměříža s ktorou komunikujeme aj mimo slivkových záležitosti. Väčšinou o tom, ako sa majú naši chlapci a že je to dnes riadna divočina :-)  Oslovila som ju medzi prvými keď som o eshope ešte len uvažovala. Asi aj preto mám k nej špeciálny vzťah. No nie len preto.Zaujala ma svojou tvorbou ktorá má dušu. A tiež jej pokora a milota. To všetko je z vecí ktoré šije, cítiť. Je pre mňa synonymom superženy, ktorá sedela pred šijacím strojom ešte deň pred pôrodom svojho druhého syna. Nedávno sa stala dvojnásobnou mamou. Niečo z jej úžasných autorských výtvorov nájdete aj u nás v Slivníkove. Tvorí pod značkou "MMM". Ja som sa pýtala a ona odpovedala. Ja v slovenčine a ona v češtine.

 Je večer...ty tvoríš a dokončuješ objednávky...mnohé ženy na materskej sa ťa určite pýtajú, kde na to berieš energiu...Predsa len, mať dve deti nie len prechádzka ružovou záhradou.
M: Když tě něco děsně baví , tak tě to i děsně nabíjí. Hodně mě baví ta zpětná vazba s maminkami.  Jak mi napíši nebo pošlou fotku. To je prostě boží! 

Stala si sa nedávno dvojnásobnou mamou. Ako to vnímaš? Aké je byť dvojmatkou?
M: Mno. Berdík je zlaté miminko a tak často ani nevíme, že máme doma děti dvě. To příjde ...časem. Ten chaos a zmatek s dvěma chodícími dětmi:)
Čo ti budem hovoriť.. každý bude zásadne behať opačným smerom:). Tvoji chlapci majú krásne, originálne a hlavne jedinečné mená. Určite sa im nestane, že v škole sa nájdu ďalší dvaja Edgarovia alebo Bernardovia. Rozhodovali ste sa nad menami dlho?
M:  Ano. Pečlivě, ale né moc dlouho. Tím, že jsme si s Jakoubkem dost podobní, tak to šlo celkem rychle. Spousta skvělých jmen - takový seznam jsme si udělali a postupně odškrtávali. Zůstali jen tři a z těch už jsem výběr nechala na Jakoubkovi. Edgara jsem tak trochu vybrala spíš já. Tak tuhle  zodpovědnost jsem přenechala na něm.

Aj ty všetko zvládaš pri dvoch deťoch ľahšie, ako keď si mala len jedného? S nadhľadom a zrazu máš viac času?
M:  Spíš vidím rozdíl v povaze děti. Eda byl hodně uplakaný (já říkám uřvaný,protože pláč si představuji jinak) a s ním nebyl čas na nic jiného, než na něj. Taky víš jak, prvorodička ….víc si vše bereš k srdci. Někdy až zbytečně.

To áno, pri druhom dieťati je žena menej úzkostlivá. Ale inak byť mamou je úžasné, nie? ..... aj keď občas je to riadny cirkus Humberto :-) 
M:  HaHa ....no pro bězdětné je to jen klišé...po dětech se to stává pravdou. I když to úžasno být  rodičem je vykoupeno tím vším, co musíš podstoupit, odříct si nebo vydržet. 

Máš aj ty občas pochybnosti o tom, či si dobrá mama? 
M:  Jasně. Hlavně teď s Edgarem. Každý den se musím rozhodovat jak v danou chvíli zareaguji a jak danou situaci vyřeším. To jak zareaguji dnes, má totiž velký vliv na to, co bude potom….uff

Tvoríš krásne veci hlavne pre deti. Šila si už pred tým, alebo ťa ovplyvnilo materstvo?
M:  Maximálně jsem si zkratila rifle. Ale už na základce jsem si kreslila návrhy oblečení a chtěla jsem být návrhářkou...škoda, že jsem pak tak zdivočela :). Takže pak mě až mateřství nakoplo ušít něco . A byla to touha ušít Edikovi dollku ,která nebude tuctová.

Čo prvé tebou vytvorené si predala? Bola si na seba určite pyšná, že sa to páči aj niekomu inému, cudziemu, nie len tebe :)
M: Tuším,že to byl ilustrovaný fotoaparat. Nejdřív jsem měla děsnou radost a pak mě pohltila pochybnost. Pochybnost nad tím, jestli je to dost dobré na prodej.
Myslím že občas o sebe zapochybovať nie je na škodu. Sebareflexia dnes mnohým ľuďom chýba. Názov tvojej značky tvoria tri písmena MMM...ako to vzniklo?
M:  Malá Martina Mikytová. To je MMM nebo MMMoje.

Krásne teepe stany, originálne vankúšiky s autorskou kresbou, či prekrásne hniezda pre bábätká...je toho ešte omnoho viac čo vytváraš....kde čerpáš inšpiráciu?
M:  Uplně na začátku to byl asi Pinterest . Dnes je to spíš život s mými dětmi.

Baví ťa viac robiť na objednávku, podľa presných požiadaviek, alebo máš radšej voľnú ruku pri tvorbe?
M: Obojí má své čaro. Nemám moc ráda, když mi někdo řekne: máš volnou ruku. Je tam riziko zklamání. Takže vždy páčím aspoň něco. Aspoň nějaký směr, barvu atd. Volnou tvořivost si nechávám na produkty,které dělám na víc a ve volném čase. 

Poslednú dobu vzrástol záujem o handmade produkty. Čím to je? Ľudia sú už nasýtení masovosťou? Chcú niečo iné a jedinečné? A vie vôbec bežný človek oceniť? Predsa len, originálna ručná práca má nevyčíslíteľnú hodnotu.
M: Asi jsou nasýcení a hlavně se jim změnil vkus. Myslím, že nejvíc je na handmade baví to, že většina výrobcu je ochotna ti to vyrobit na míru a dle tvého vkusu. Co se týče docenění...jak kdo...někomu se to zdá pořád drahý, ale to je tím, že nezná to vše, co se za cenou skrývá.

Ak chce žena tvoriť určite k tomu potrebuje aj zázemie a podporu rodiny...tvoj Jakub je ti oporou.
M:  Ano je mi velkou oporou. Je na mě i prý hrdý:) A pomáhá mi i moje hodná tchýně.
Okrem troch mužov máš doma aj psa. Ako ste k nemu prišli?
M: Jay J! Bílý cikán mu říkáme. Je totiž ze Slovenska z cikánské osady u Bardejova. My češi rádi spasíme psy ze Slovenska víš:)  U vás je to větší problematika než u nás. Jednou ráno jsme se vzbudila a řekla si ,že s Edou už je nuda a  že je třeba si to zase zpestřit :)

Vy naši záchrancovia :-D. Tvojou veľkou záľubou je aj nakupovanie v sekáčoch. Zakaždým tam nájdeš úžasné kúsky. Na to treba mať nos. Je to ako droga však?
M: Ano! Miluju sekáče. Nakupuju tam už od střední školy. Dnes už na ně nemám tolik času...vypadnout sama bez děti do města za cílem jít jen do sekáče- je pro mě nemožné. Jak jdu někam bez dětí je to většinou pošta, obchod s látkami nebo na nákup ať máme co jíst:) Takže jsem teď dost konzumní a nakupuju na netu. Všichni poštáci ze mě už musí šílet :D
To aj zo mňa :-) Ale už sa aspoň naučili, kde je to "zázračné" Slivníkovo. Ako najradšej obliekaš svojich mini mužov? Rovnako ako ja, miluješ čiernu farbu. No v našich končinách majú ľudia voči tejto farbe na deťoch, často predsudky.
M: Kašlat na předsudky! :) Černý bodyčka a vubec černá slušela a sluší Edovi. Asi proto jaký je to rebel:) Ale Berdíkovi spíš padne šedá, béžová a bílá...nemám ráda oblečky s medvídkama a disney postavičkama.

Ani farbu na vlasoch nemáš momentálne veľmi bežnú. Ďakujeme za tú fialovú..  kvôli Slivníkovu si nemusela :-D....nie si ty vlastne náhodou pôvodne kaderníčka?  
* toho času má Martinka opäť iné vlasy
M:  Jsem. I když je to krásná práce a myslím si,že jsem nebyla špatná kadeřnice...chyběl mi ten náboja chut tím žít každou minutu.

Akú inú šikovnú mamu ktorá tiež tvorí pre deti sleduješ? Čo v Slivníkove sa ti páči?  
M:  Vážím si BeBirdie - to je taky taková Gedžitka ( z rozprávky Rýchla rota Chip a Dalea) jako já:)

Čo by si poradila nejakej kreatívnej duši, ktorá tvorí doma a nemá odvahu to predávať?
M:  Není se čeho bát! :) prostě to zkus! 

Určite chystáš mnoho noviniek. Máš to presne naplánované? Či to ide všetko prirodzene samo?
M:  Nosím něco v hlavě, ale zatím na to nemám moc čas. A co nosím v hlavě za novinky to ti samozřejmě nevyzradím. Pak by to už nebylo ono:)
Máš krásnych synčekov,muža po svojom boku, robíš to, čo ťa napĺňa. Si šťastná? Tak naozaj vnútorne v hĺbke srdca šťastná?
M:   Jsme štastná a moc. Je duležité si to v hlavě srovnat tak,aby sis vypichla ty pozitiva. Na světě je tolik hrůz a člověk si musí užívat to co má! 


" ....mám štestí, že mám zdravé děti, muže co mě miluje a podporuje a máme skvělou rodinu. Máme co jíst a kde bydlet. A co víc v živote vlastně skutečně potřebuješ?

Máš pravdu, už naozaj vôbec nič. 


You Might Also Like

0 komentárov

DVEmatky

Reumama blog

Slivníkovo eshop

Slivníkovo eshop